דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

ביצוע הפעולה של החבלה בנמל יפו

בשעת ערב מאוחרת החלו כהן והמבורגר לחתור לעבר נמל יפו. הם הגיעו כעבור מחצית השעה לשובר הגלים של הנמל ונצמדו אליו. המבורגר נותר על החסקה, וכהן - שקודם כניסתו למים הפעיל את מנגנון ההשהייה של המיטען ותלה אותו על גופו, בסכנו את חייו - שחה לעבר ספינת המשמר.
בשעת ערב מאוחרת החלו כהן והמבורגר לחתור לעבר נמל יפו. הם הגיעו כעבור מחצית השעה לשובר הגלים של הנמל ונצמדו אליו. המבורגר נותר על החסקה, וכהן - שקודם כניסתו למים הפעיל את מנגנון ההשהייה של המיטען ותלה אותו על גופו, בסכנו את חייו - שחה לעבר ספינת המשמר. השחייה ארכה כחמש דקות. כהן הניח את המיטען על סיפון החרטום וכיסהו בעוגן על-מנת להסתירו. תחילה תוכנן שהמיטען יונח בתוך הספינה, אולם כהן החליט לשנות את המיקום משהתברר לו כי אדם נמצא בתוך הספינה והוא עלול להיפגע כתוצאה מהפיצוץ. בתום כארבעים דקות שב כהן לחסקה.
צמד החבלנים חזר לסוכת המציל, החזיר את החסקה למקומה ולבש בגדים יבשים. בעלותם לרחוב הירקון עצר אותם פטרול משטרה בריטי לבדיקה: קולות הנפץ שנשמעו עקב החבלות במסילות הרכבת באזור תל-אביב הגבירו את עירנות השוטרים. המבורגר וכהן שוחררו לדרכם מאחר שלא נמצא בכליהם דבר מחשיד. הם הלכו לקפה "כסית", ברחוב דיזנגוף, לדווח כי שבו בשלום מהמשימה. ספינת המשמר שחובלה שקעה במים כתוצאה מפיצוץ מיטען חומר הנפץ.