דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

אודות המוזיאון

במאי 2000 נחנך מוזיאון הפלמ"ח. הרעיון של מייסדיו, "עמותת דור הפלמ"ח", קרם עור וגידים. הביקוש לביקורים במוזיאון הולך וגדל במשך השנים עשרות מונים מן ההיצע, והמטרה שלשמה הוקם – פעילות להנחלת מורשת הפלמ"ח – הפכה מהלכה למעשה.

מאז פתיחתו של המוזיאון ביקרו בו למעלה ממיליון מבקרים. כמחצית מקרב כלל המבקרים היו תלמידים וחיילים, שהם קהל היעד המובהק של המוזיאון. חלקם הם תיירים, בני משפחות של אנשי פלמ"ח, גימלאים, אנשי מערכת הביטחון ואזרחים רבים.

צוות ההדרכה של המוזיאון הכין למבקרים תוכניות הדרכה מיוחדות שנועדו להרחיב ולהעמיק את חוויית התצוגה במוזיאון. במסגרת זאת מוצעת במהלך שנת הלימודים, לעשרות כיתות של תלמידים מרחבי הארץ, פעילות סדנאית מיוחדת, שדנה בסוגיות הנובעות מהתצוגה אשר יש להן השלכות על החיים בארץ.

כחלק מפעילות המוזיאון, נפגשות קבוצות המגיעות למוזיאון עם חברי פלמ"ח ושומעות ממקור ראשון על חוויות אותם ימים, על פעילות הפלמ"ח ועל ייחודו.

פעילות אחרת מתמקדת באירועים מיוחדים. כמו כן מבקרות הקבוצות ב"חדר נופלי הפלמ"ח" וב"אוצר תמונות הפלמ"ח". כן מבקרים אנשים במיצג של יד לגח"ל ולניצולי השואה ותרומתם במלחמת העצמאות.

מדי שנה עורכים במוזיאון טקס ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, ומשתתפים בו חברי פלמ"ח, חיילים וחניכי תנועות נוער. במהלך השנה מפנה המוזיאון מספר ימים לביקורי מגזרים שונים באוכלוסייה ובמערכת החינוך.

המוזיאון משמש גם אכסניה לחברי "עמותת דור הפלמ"ח" ולחברי "דור ההמשך" לאירועים ייחודיים ואישיים. במבואת המוזיאון מוצגות תערוכות מתחלפות.

 

מטרת הקמת המוזיאון – פעילות להנחלת מורשת הפלמ"ח – הפכה מהלכה למעשה