דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

פירוט הפעולות החריגות של לוחמים מפלוגה ו'

פירוט הפעולות של לוחמי פלוגה ו'.
1) פעולות כנגד אנשים או חוגים ביישוב היהודי שביטאו עמדות מדיניות פשרניות ביחס לדרישות הציוניות: הנחת פצצה בחצר ביתו של ד"ר עקיבא ארנסט סימון, חבר אגודת 'ברית שלום' בעבר, בעקבות התבטאותו בעד הגבלת העלייה לארץ. חבלה בבית-הדפוס 'בלומנטל' בתל-אביב, משום שהוציא לאור כתב-עת שייצג חוגים מתונים מאד (חומרי החבלה נלקחו ממחסן הנשק ששימש את הפלמ"ח במהלך מחנה האימונים המשותף עם הבריטים במשמר-העמק). הנחת פצצה בבית-קפה ירושלמי ששימש מקום מפגש לבעלי דעות אלה.
2) ענישה על מעשים שפגעו במאבק הציוני: הטמנת חומר נפץ בחדר המכונות של בית-קולנוע 'עדן' בירושלים. בעליו נחשד בהלשנה שבעקבותיה, כנראה, הרגו הבריטים את איש ה'הגנה' פריבס שנה קודם.
3) פגיעה בבעלי תפקידים, בחברות מסחריות או במיתקנים בריטים: בפברואר 1942, לאחר טביעת אוניית המעפילים 'סטרומה' בים השחור, הופץ כרוז שחיבר ליברטובסקי, ובו התנוססה תמונתו של הנציב העליון, הרולד מק-מייכל, תחת הכותרת: "מבוקש עבור רצח". מטען חומר נפץ הוטמן בחצר ביתו של מק-מייכל בארמון הנציב. הכנסת סוכר למכלי הדלק של חברת ההובלה האנגלית 'סטיל', שסימלה בעיני הציבור הרחב את הנוכחות הבריטית בארץ.
אנשי הקבוצה תיכננו מספר פעולות נוספות שלא יצאו אל הפועל: פריצה למחנה המעצר של המעפילים בעתלית, שוד נשק מהמחסן של נהלל וגם רצח הנציב העליון.