דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

הבריטים מחפשים והגשר מתפוצץ

הבריטים חיפשו אחר שני הרכבים, לפי מספרי לוחיות הזיהוי שלהם שנמצאו ברשותם. מספר המשאית נרשם באורח שגוי, ולכן גורלה של המשאית ונהגה לא עוררו דאגה. ואילו המונית הוסתרה במתבן של בית השיטה ונהגה "הושתל" בקרב יחידות הפלמ"ח בעמק הירדן ועמק יזרעאל.
בעוד החבלנים משלימים את עבודתם בגשר, עבר סיור בריטי ליד הרכבים הממתינים ולאחר דין-ודברים קצר הסתפק ברישום מספרי לוחות הזיהוי של כלי-הרכב. הכוח העיקרי שב מהגשר, חבר לרכבים בשעה 22:30 ונסע לכיוון צפון. בשעה 23:30 נשמע פיצוץ מכיוון גשר שייח' חוסיין, שחובל על-ידי יחידת פלמ"ח אחרת. כוחות בריטים החלו עושים את דרכם לאזור. זריז החליט להימנע מסיכון מיותר, הכוח ירד מהרכבים ונע ברגל מהלך של כ- 5 ק"מ לקיבוץ מסילות. כלי- הרכב המשיכו בנסיעתם עד לקיבוץ בית השיטה.
מנגנון הפיצוץ לא הופעל בשעה היעודה. בשעה 05:00 הגיע לגשר דאמיה פטרול בריטי שנשלח לבדוק האם הגשר נפגע בדומה לגשרים אחרים שחובלו באותו לילה. קצין חבלה של חיל ההנדסה הבריטי איתר את המטענים, ובעת שניסה לפרקם הופעל המילכוד שהותקן בחומרי הנפץ. המטען התפוצץ, הגשר נהרס והקצין הבריטי נהרג.
הבריטים חיפשו אחר שני הרכבים, לפי מספרי לוחיות הזיהוי שלהם שנמצאו ברשותם. מספר המשאית נרשם באורח שגוי, ולכן גורלה של המשאית ונהגה לא עוררו דאגה. ואילו המונית הוסתרה במתבן של בית השיטה ונהגה "הושתל" בקרב יחידות הפלמ"ח בעמק הירדן ועמק יזרעאל משך כשנה וחצי, עד שהבריטים נאלצו לוותר על החיפושים אחריו ולסגור את תיקו.
הבריטים הקימו גשר חדש במעבר דאמיה במקום הגשר שנהרס. גשר זה שב ופוצץ במלחמת ששת הימים. הגשר שוקם בשלהי שנות השישים בהתאם ל"מדיניות הגשרים הפתוחים", שאיפשרה מעבר אנשים וסחורות בין ממלכת ירדן לגדה המערבית.