דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

הדרך אל היעד

בניסיון ראשון התגלתה טעות בניווט וחל איחור בלוח הזמנים.
בניסיון ראשון לכיבוש הכפר התגלתה טעות בניווט וחל איחור בלוח הזמנים: בשעות הערב של ה- 13.5 יצא הגדוד לדרכו בכביש המוליך מראש-פינה לתל-חי, בתנועה רגלית לעבר רמות-נפתלי. הדרך הייתה קשה, שרר ערפל, הפרדות סירבו להתקדם והאנשים נשאו את האספקה, הנשק והתחמושת על גבם. עקב קשיי הליכה וטעות בניווט נוצר איחור בלוח הזמנים וההתקפה נדחתה ללילה הבא. הכוח הסתתר במשך היום בין הסלעים והשיחים.
שייקה גביש: "הגדוד הראשון לא הכיר את אזור הפעולה ונדרש למאמץ של הליכה עם ציוד רב למרחק של כ- 30 ק"מ, כדי להגיע אליו. סיור אווירי נתן למפקדי הפלוגות מושג מסויים על פני השטח. התוכנית הייתה שהגדוד יקדים את האוייב בלילה או שניים, ישתלט על הכפר מלכיה ויתפוס את עמק קדס. בעייה רצינית ניצבה בפני המפקדים - איך להניע את הגדוד כך שלא יתגלה ולא יביא ל'פזעאה', שתגרום ללבנונים להקדים ולתפוס את הרכס. בעיה נוספת: איך נושאים על הגב את כל האמצעים הנדרשים, לרבות אספקה ומים, למספר ימים".
דן לנר קבע כי הכוח ינוע בלילה בלבד, ובשעות היום יסתתר כל חייל בין שיחים, או מאחורי סלעים, על אף החמסין ששרר באותו יום, ולא תהיה כל תנועה. בלילה השני - משלימים את ההליכה ויוצאים להתקפה. לפיכך יש להעריך את העובדה כי הגדוד הגיע למקומו ללא טעות בניווט, בלא להתגלות.
בלילה הבא, התארגן הגדוד מחדש והתפצל לשתי זרועות: האחת לעבר קדס והשנייה לעבר מלכיה:
פלוגה בפיקודו של אסף שמחוני נועדה לכבוש את הכפר קדס, ובהמשך לפעול בשלוחה הצפונית של כפר מלכיה. על שתי פלוגות, בפיקוד שייקה (גביש) ו'חקה', הוטל לעלות מדרום על הכפר עצמו ועל המחנה הלבנוני. פלוגה בפיקוד ינון עזרוני תופעל כחסימה לכיוון דרום.