דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

אוהלי פלמ"ח - סרטים

בשנת 1988 הוקמה עמותת "אהלי פלמ"ח", בראשות חיים חפר ודנה כוגן, במטרה להפיק סרטים על תולדות הפלמ"ח שיתארו את סיפור התפתחותו, יתארו את קרבות יחידותיו וימחישו את מורשתו וייחודיותו.
בשנת 1988 הוקמה עמותת "אוהלי פלמ"ח", בראשות חיים חפר ודנה כוגן, במטרה להפיק סרטים על תולדות הפלמ"ח שיתארו את סיפור התפתחותו, יתארו את קרבות יחידותיו וימחישו את מורשתו וייחודיותו.
עד שנת 2009 הופקו 22 סרטים, חלקם באורך מלא וחלקם קצרים.
בין הסרטים באורך מלא:
הקמת הפלמ"ח; המאבק בבריטים; הפל-ים וההעפלה; מלחמת העצמאות: ירושלים – קרב הראל; "יפתח" – ממטולה עד הנגב; הקרב על הנגב;
בין הסרטים הקצרים:
ההעפלה בדרכי היבשה; גח"ל (גיוס חוץ לארץ) בפלמ"ח; יצחק שדה; יצחק רבין בפלמ"ח; נחום שריג; יוחאי בן-נון.
הסרטים מופצים לקהל הרחב ולמוסדות ציבוריים. אחדים מהסרטים תורגמו לאנגלית ולרוסית כדי להפיץ את מורשת הפלמ"ח בקהילות שונות בעולם.
בצד סרטי התעודה הצטבר ארכיון סרטים, שקוטלג, ובו נמצאות כ-900 קלטות, הכוללות את העדויות המצולמות במלואן. העדויות הן של חברי הפלמ"ח, אשר היו מעורבים בפעולותיו מהקמתו ועד לפירוקו.
לכול הסרטים קיימים תמלולים ממוחשבים וקטלוג מאורגן. הם נמצאים בחדר העיון בבית הפלמ"ח. מאגר המידע של הסרטים הינו מקיף וחשוב. הוא נמצא באתר הפלמ"ח במסגרת המידע הנוסף לכול סרט של אוהלי פלמ"ח. פרטים נוספים על הסרטים ניתן לקבל בארכיון הפלמ"ח, עמותת אוהלי פלמ"ח סיימה את פעילותה בחודש אוגוסט 2010. כל המידע והחומרים של העמותה הועברו לארכיון הפלמ"ח ולארכיון יד-טבנקין. המבקשים לקבל עותקים מהסרטים עליהם לפנות לארכיון ע"ש שפילברג בירושלים. הארכיון הוא בעל הזכויות למכירת הסרטים. יש להתקשר לגברת דבי שטינמץ, טלפון: 02-5881511 ולתאם.