דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

לוחם ראובני רוביסה מנחם בובי ז"ל

Reuveni Menachem Bobby
בן ליזה ומשה
נולד בבולגריה
ב-8/4/1930
עלה ב-1945
גוייס ב-1/1947
שרת בפלמ"ח
יחידות: הגדוד הראשון, פל' א', חטיבת יפתח
בהכשרת הזורע, השומר הצעיר
תפקיד אחרון: רץ
שוחרר ב-1949
נפטר ב-8/11/1978
נקבר בקיבוץ הזורע

קורות חיים

מנחם נולד בעיר רוסה בבולגריה ב-8 באפריל 1930.
בהיותו בן 15 שנים עלה ארצה כחבר בקבוצת נוער, התחנך בקיבוץ הזורע והתגייס כשאר בני דורו לפלמ"ח.
הוא הצטרף עם הכשרת הזורע הבולגרית לגדוד הראשון של חטיבת יפתח ושרת בפלוגה א' כרץ המפקד והיה שותף לכל הפעילות של הכשרת "הזורע".
עם סיום הקרבות שב לקיבוצו, השתרש בפלחה והיה גאה מאוד בענף חקלאי זה. בשנת 1949 למד הוראה בסמינר למורים של עליית הנוער בירושלים. עד מהרה הצטרף לצוות עובדי ההוראה והחינוך בקיבוץ. במלחמת סיני לחם במסגרת חטיבה 9.
בין לבין הפליא להרקיד, לרקוד ולתופף. בקיבוץ הדריך ולימד את "ילדי אפרים" ואת קבוצת "אורן". לאחר מכן עבד במוסד החינוכי "השומריה" במשמר העמק. עת השלים את לימודיו ב"אורנים", שב לחנך ולהורות את מקצועות ההומניסטיקה את קבוצות "שחר" ו"שקמה" עד לפרוץ מלחמת ששת הימים בשנת 1967, אז לחם במסגרת חטיבה 9.
לאחר המלחמה יצא עם משפחתו לשליחות בת שלוש שנים לארגנטינה. עם שובה הספיק לחזור ולהעמיק שורשים תקופה מסויימת בתעשיית הרהיטים, אך שב לחנך את קבוצת "שלהבת" עד למלחמת יום הכיפורים.
המלחמה ומחלת הלב שהיכתה בו, ריתקו אותו אך הוא הצליח לשוב ל"אורנים" ולהשלים את לימודיו האקדמאים. הוא שב למשק, קיבל את הריכוז החינוכי-פדגוגי. בשנת חייו האחרונה החל לפעול במסגרת המכון היהודי-ציוני ב"אורנים" ולפתוח בסדנת הוראת הציונות.
התכניות נמוגו עם פטירתו בטרם-עת ב-8 בנובמבר 1978. השאיר אחריו את אשתו שושנה ואת ילדיו: ירון, רמית והגרי.
נלקח מתוך הספד על קברו מאת חנן ארז.

אלבום תמונות