דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

טוראי קמפי דויד (דאריו) ז"ל

Kampi David Dario
בן איריס ומכס
נולד באיטליה
ב-י"ג אב תרפ"ד, 13/8/1924
נפל בפעילות מבצעית
ב-י"ד אב תש"ח, 19/8/1948
מקום נפילה: ביר עסלוג'
נקבר בקיבוץ רביבים
בן 24 בנפלו

קורות חיים

בן מכס ואיריס. נולד ב-13 באוגוסט 1921 בטריאסט, איטליה, לאביו שהיה יוצא פולין ולאם נוצריה, איטלקיה. גמר בית-ספר עממי. התקרב ליהדות רק עם גבור האנטישמיות באיטליה. אז יצא להכשרה, עבד במספנות טריאסט ובינואר 1940 עלה לארץ. הוריו נספו בגולת איטליה. גבעת-ברנר היתה תחנתו הראשונה. שם התחנך בקבוצת "נוער עולה" ועבד במסגרות ובמכונאות. לאחר שעבר הכשרה גם באשדות-יעקב הצטרף לקבוצת "רביבים" בראשון לציון ואתה עבר להתישבות בעסלוג' שבנגב.
ידיו של דויד היו אמונות בכל מלאכה. נהג, טרקטוריסט, נשק, אלחוטאי, חשמלאי, שען ועוד. משהחלו ימי המצור למד מלאכה נוספת: חבלה, שבה מצא אחר-כך את מותו. אור ליום 11 ביוני 1948, יום ההפוגה הראשונה, תוכנה פעולת כיבוש ביר-עסלוג' ודויד צורף לקבוצה הלוחמת. מבין 6 חברי הקבוצה שהשתתפו בכיבוש נשאר הוא האחד בחיים ולמחרתו התהלך כל היום בכפר הכבוש ועסק בביצור ובמיקוש. לפני תחילת ההפוגה השניה תקף האויב את המשלט בו הוצב דוד, ומשנפגע צינור המים טיפס דויד על המגדל וסגר את הטנק לבל יתבזבזו המים.
ב-19 באוגוסט 1948 ניסה דויד לפוצץ פח-הצתה ובתאונה שאירעה לו נאחזו בגדיו באש והוא הוצת כולו. בדרך לרוחמה, אליה הובל המשורין, התענה ביסורים קשים ולמחרת הוציא את נשמתו. נקבר ברביבים.

אלבום תמונות