דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

טוראי בלט אברהם ז"ל

Balet Abraham
בן לאה ואליעזר
נולד בפולין
ב-י"ז תשרי תרפ"ו, 5/10/1925
עלה ב-ספטמבר 1945
גוייס ב-3/1948
שרת בפלמ"ח
יחידות: חטיבת הנגב
תפקיד: לוחם
נפל בקרב בהגנת כפר דרום
במלחמת העצמאות
ב-ב' אייר תש"ח, 11/5/1948
מקום נפילה: כפר דרום
נקבר בגבעתיים - נחלת יצחק
בן 22 בנפלו

קורות חיים

אברהם בן אליעזר ולאה. נולד ב-5.10.1925 בעיירה וולברום שבפולין. בן יחיד היה להוריו. בן שש החל ללמוד ב"חדר", אך בהיותו בן שלוש-עשרה נאלץ להפסיק את לימודיו בגלל פרוץ המלחמה.
עד שנת 1941 נשארה המשפחה בעיר מגוריה, בנדין, בלי שתפקוד אותה הרעה, אולם באותה שנה נתפרדה החבילה. אברהם, הבן היחיד, נלקח מעם הוריו ונשלח במכונית-משא לאי-שם. תחילה, עוד קיבל אברהם ידיעות מהוריו, אך לאחר זמן נודע לו כי הוצאו להורג. ממחנה למחנה - ביניהם מחנה-ההשמדה אושבינצים - נדד הנער. עבד עבודות-כפיה, סבל קור ורעב ותחלואים - עד שנת 1944, עם בוא צבאות הרוסים המשחררים.
עם תום המלחמה יסד ביחד עם חמישה-עשר צעירים וצעירות קיבוץ בשם "בוכנואלד" ועלה ארצה ב-8.9.1945 עם האניה הראשונה שהגיעה לארץ אחרי המלחמה. לראשונה הצטרף כחבר לקיבוץ אפיקים, אך בשל היותו דתי לא מצא שם את מקומו ועבר העירה. בעיר הסתדר בעבודה בדואר, אך לאחר זמן עבר לעבוד בליטוגרפיה. בגלל חוסר עבודה במקצועו החדש נאלץ לעזוב גם עבודה זו ועבר לעבוד בבית-חרושת בבת-ים כשפעולות האיבה בארץ כבר היו בתקפן והמקום בחזקת סכנה.
התגייס לצבא ב- 20.3.1948. צורף ליחידת פלמ"ח, נשלח לבארות יצחק. שם הוא עבר את אימוניו ולאחר תקופת אימונים קצרה יצא עם המחלקה שחשה לעזרת כפר-דרום.
ב-11.5.1948, בהתקפה על הנקודה, פגע פגז בגג העמדה שנמצא בה ואברהם נהרג תחת המפולת. נקבר בכפר-דרום והועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות בנחלת-יצחק.

אלבום תמונות