דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

טוראי שטרנג שמשון "שושו" ז"ל

Shtreng Samson "Shosho"
בן טובה ושמואל
נולד בגרמניה
ב-כ"ה אדר תרפ"ז, 29/3/1927
נפל בקרב באבטחת הדרך לירושלים
ב-י"ד שבט תש"ח, 25/1/1948
מקום נפילה: הקסטל
נקבר בקרית ענבים
בן 21 בנפלו

קורות חיים

בן שמואל וטובה. נולד ב-29.3.1927 בברסלוי, גרמניה, ועלה לארץ בשנת 1934. היה בן מסור להוריו וחבר נאמן לכל מכריו. גמר בית-ספר עממי. התעניין בציור ולמד תקופת-מה בסטודיו לציור של הצייר אבני. אולם עם החמרת המצב זנח את כל עסוקיו, כולל האמנות שבה עסק, והתמסר לעניני ביטחון. ב-1942 הצטרף ל"הגנה" ושירת בה כארבע שנים. עשה שנה בהכשרה בקיבוץ על-שם ברוכוב. משם עבר ליחידות הפלמ"ח בכפר-רופין. כזורק רימונים מומחה השתתף בקרב פנים-אל-פנים עם אנשי כנופיה ערבית ליד כפר-רופין.
אחת התכונות האופייניות לו היתה החברות הכנה. בכל אשר יכול היה עזר לחבריו. הוא לא פחד ולא נרתע מדבר. כאשר פרצה תגרה בכפר-רופין בין חברי המשק לערבים בסביבה ואחד מחברי המשק נשאר הרחק משאר החברים והוקף על ידי ערבים שההחלו לחבוט בו באלות, רץ שמשון לשם ולבד, בידיו, הריקות, הגן בגופו על החבר הפצוע וספג מכות נאמנות ובנס ניצל. תמיד היה עם חיוך נצחי שלא מש מפניו.
ליד בית-סוריק הצליח להבריח את האויב הודות לאומץ-לבו וזריזותו. אחר-כך הועבר להגנת קרית-ענבים.
ב-25.1.1948 יצא עם חבריו להבטיח את שלומה של שיירה שיצאה מירושלים לתל-אביב ונכנסה בקרב עז על הקסטל. אנשי קבוצתו נתקלו במארב של ערבים ובקרב-גבורה נואש שהתפתח נפגע בראשו ונפל חלל. בו ביום הובא לקבורה בקרית-ענבים. נשארו אחריו ציורים רבים המעידים על כשרונו הרב.

אלבום תמונות

מפרי עטו