דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

רב"ט קוטיק יעקב ז"ל

בן אסתר ויצחק
נולד בירושלים
ב-י"ג אייר תרפ"ט, 23/5/1929
נפל בקרב במחלקת הל"ה, בדרכה לגוש עציון
ב-ה' שבט תש"ח, 16/1/1948
מקום נפילה: סמוך לכפר צוריף
נקבר בירושלים - הר הרצל
בן 19 בנפלו

קורות חיים

קוטיק יעקב בן יצחק ואסתר, נולד בי"ג באייר תרפ"ט (23 במאי 1929) בירושלים. למד בבית- הספר "תחכמוני" ובגימנסיה העברית. חבר תנועת-הנוער "עקיבא". עם סיימו את הגימנסיה הצטרף למשטרת הישובים העבריים ושירת בבית השיטה, במסילות ובטירת-צבי. השתתף במבצעים שונים בתקופת המאבק, כגון העלאת מעפילים, פיצוץ גשרים וכדו'. לשנת השירות נשלח כנוטר לבית השיטה ומשם היה יוצא לשמירה על בריכות הדגים במסילות. כשהיה בא מדי פעם לחופשה הביתה וההורים שאלוהו לסיבת קימוצו בדיבור, ענה: "למדתי את תורת השתיקה מהדגים שאני שומר עליהם".
בתום שנת-השירות נרשם לאוניברסיטה העברית ונתכוון ללמוד מתימתיקה ופיסיקה, אך עם הכרזת עצרת "האומות המאוחדות" ביום 29 בנובמבר 1947, התגייס לשירות במסגרת הח"יש והשתתף בקרבות רבים בסביבת ירושלים. הדאגה ליקרים לו היתה טבועה באופיו ומרחוק היה שולח את אזהרותיו. במכתבו מאפריל 1947: "... ביחס למצב בעיר, אצלכם, חששתי מאוד שימי מצור קשים נכונו לכם. ועודני חושש וודאי גם אתם. אנא שמרו על עצמכם..."
עם קריאה לעזרה מגוש עציון הנצור צורף למחלקה הנבחרת של ה"ל"ה" אשר נשלחה לשם ונפל עמהם בהרי חברון ליד הכפר צוריף ביום ה' בשבט תש"ח (16.1.1948).
הובא לקבר-אחים עם ה"ל"ה" בכפר-עציון, אחרי שנה ומחצה הועלו עצמותיו, עם עצמות כל חללי גוש עציון, למנוחת-עולמים להר-הרצל בירושלים ביום כ"ה במרחשוון תש"י (17.11.1949).

אלבום תמונות