דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

טוראי קוטר אפרים ז"ל

Koter Efraim
בן טובה ודויד
נולד ברומניה
ב-א' שבט תר"צ, 30/1/1930
יחידות: הגדוד הראשון
בהכשרת גבע
תפקיד: מקלען
נפל בקרב
ב-י"א תמוז תש"ח, 18/7/1948
מקום נפילה: שילטא (חירבת כוריכור)
נקבר בירושלים - הר הרצל
בן 18 בנפלו

קורות חיים

בן דויד וטובה. נולד ב-30.1.1930 בעיר גאלאץ, ברומניה, ובהיותו בן 10 עלה עם אביו ארצה. בבואם לארץ התגייס אביו, בימי מלחמת העולם השניה, ל"יחידת הנהגים העברים" ובדרך למלטה מצא את מותו. מאז לא קלים היו חייו של אפרים. כיתום נשלח מטעם המוסדות למוסד הילדים "עלומים" ברעננה, משם עבר לפרדס חנה, למד בשפיה וגדול היה צמאונו לדעת. בתנאים קשים עלה בידו להמשיך בלמודיו.
לבסוף עבר לבית-הספר החקלאי במקוה ישראל, ושם הגשים את חלום חייו: להיות חקלאי. הצטיין בלימודיו, היה פעיל בחברה, בועדות, ומיד לאחר שסיים את הלימודים התגייס לפלמ"ח. היה בעל כושר קרבי רב ויחס חברי טוב. עזר לחלש ולפצוע. היה בחור שמח מטבעו, ובשמחה מילא תפקידים שהוטלו עליו. היה חבלן ומקלען בכיתתו והשתתף בקרבות רבים.
בליל ה-17-18 ביולי 1948 כבשה חטיבת יפתח-פלמ"ח את מרחב שילתא-חרבת אל-בורג', ביר מעין, תל שילת (שילתא) ורכס חירבת קוריקור, בהתקפת נגד משוריינת של הליגיון הערבי נהדף הכוח הפלוגתי מרכס קוריקור, אפרים נפצע, אבל חש לעזור לחיליק (יחיאל) יושפה, הגיש לו מים מהמימיה שלו ביחד עם זוהר אטקין. אז נפל עליהם פגז מרגמה ושלושתם קיפחו את חייהם. מעשהו האחרון התאים לאופיו ולסולם ערכיו.
גם ברגעיו האחרונים עשה את המוטל עליו. ב-28.2.1950 הועבר להר-הרצל בירושלים.

אלבום תמונות

קטעי עיתונות