דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

סמל סגל דוד אריה ז"ל

Segal David Arieh
בן חיה וישראל
נולד בירושלים
ב- תרצ"א, 1931
יחידות: הגדוד הראשון, פל' ו'
בהכשרת תל-יוסף
נפל בקרב בהגנה על קו המים בנגב
ב-א' אלול תש"ח, 5/9/1948
מקום נפילה: משמר הנגב
נקבר בגבעתיים - נחלת יצחק
בן 17 בנפלו

קורות חיים

בן ישראל וחיה. נולד ב-1931 בירושלים. סיים בית-ספר של "המזרחי", למד הנהלת פנקסים ופקידות כללית בבית הספר למסחר "שקספיר". עבד זמן מה במשרד בית הספר ואחר כך במשרדו של עורך דין. התעתד ללמוד ולהתכונן לבחינת בגרות והפליא את מוריו וחבריו בכשרונו.
למראה התעללות חיילים בריטיים ביהודי החליט להצטרף להכשרה מגויסת של תנועתו "הנוער העובד", כדי להכשיר את עצמו למלחמת החירות. במחנות ההכשרה, בעין השופט ואחר כך בתל יוסף, עבד גם במשק והוסיף ללמוד בשעות הפנאי ולהתכונן לבחינות.
עם פרוץ המהומות והתחלת מלחמת השחרור הפכו חברי הכשרתו למחלקה קרבית של הפלמ"ח. הנער דוד, בשנתו ה-17, השתתף עם חבריו המבוגרים בליווי שיירות, בקרבות נגד קני הפורעים באזור ה"משולש", במבצע "נחשון" לפריצת הדרך לירושלים, בפריצה לעיר העתיקה, כאלחוטאי בחזית ירושלים, ובמבצע "דני" לשחרור שפלת לוד. הועלה בדרגה והיה אולי הסמל הצעיר ביותר בכל הפלמ"ח.
בקרבות נעשה רציני ואיתן ברוחו כמבוגר. כשקיבל ידיעות על חברים יקרים שנפלו היה כובש את כאבו ואמר: "אנחנו נמשיך את מלחמתנו ונגשים את שאיפותיהם של הנופלים". באחרונה נשלח עם יחידתו להגנה על תיקון צינור המים בנגב לשם הזרמת מים לישובים המנותקים, שמלאי מימיהם הלך ואזל. הצטיין באומץ ובהחלטיות בביצוע הפקודות לכיבוש משלטים בתחום אש האויב המצרי ובסילוק קני ערבים ששימשו מקלט למחבלים בצינור.
בשעת התקנת עמדה למכונת יריה להגנת הצינור בשטח הפתוח, בקו המים בין עימרה ובין בארי, נפגע ונפל מכדור צלף במשמר הנגב ביום 5.9.1948. נקבר במשמר הנגב.
ב-15.1.1949 הועבר למנוחת עולמים בבית הקברות בנחלת יצחק.

אלבום תמונות