דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

מ"מ ידידיה אהרון ז"ל

Yedidya Aaron
בן פנינה ורפאל
נולד בתורכיה
ב-ג' אייר תרפ"ג, 19/4/1923
יחידות: רזרבה ת"א
נפל בפעילות מבצעית
בתקופת המאבק בשלטון הבריטי
ב-כ"א אדר א תש"ו, 22/2/1946
מקום נפילה: משטרת שרונה (כיום הקריה-ת"א)
נקבר בגבעתיים - נחלת יצחק
בן 23 בנפלו

קורות חיים

בן פנינה ורפאל. נולד ביום ג' באייר תרפ"ג (19.4.1923) באיסטנבול שבטורקיה. בהיותו בן שנתיים עלתה המשפחה לארץ והתגוררה בעיר העתיקה בירושלים, ליד שער שכם. במאורעות תרפ"ט עקרו הוריו לתל-אביב. אהרון למד בבית-הספר היסודי "ביאליק" ובתיכון-ערב בעיר. ילד מוכשר היה ותלמיד חרוץ, כתב שירים, הירבה לצייר וניגן במאנדולינה. הוא הצטרף לתנועת הצופים ומרבית זמנו הקדיש לספורט. נער חסון ומוצק היה, וידוע באומץ ליבו. בשנת 1940 סיים קורס למדריכי ספורט, היה פעיל ב"צופי דיזנגוף" והדריך ב"הפועל" תל-אביב. כמו כן הדריך מטעם הפלמ"ח במסגרת "חינוך גופני מורחב" (חג"מ) בגמנסיה הרצליה שבתל-אביב.
לחטיבת הפלמ"ח התגייס בגיל 15 ומיד עלה בסולם הדרגות עקב כישוריו הרבים. העמיס על עצמו תפקידים ומעולם לא ערער על הנטל ולא הכזיב. השתתף בפעולות רבות, ביניהן פיצוץ מסילות הברזל של מערכת הרכבות והתקפה על תחנת הראדאר. זמן מה עשה בקיבוץ מעוז חיים ואחרי כן חזר לתל אביב והשתייך ל"רזרבה התל אביבית".
בנסיון ההתקפה המשותף של החי"ש והפלמ"ח על מחנה המשטרה הניידת בשרונה בכ"א באדר א' תש"ו (22.2.1946) נפל ידידיה עם שלושה לוחמים נוספים, והוא בן עשרים ושלוש. הוא הובא למנוחות בבית העלמין נחלת יצחק. הניח הורים ושלושה אחים.
בחוברת "במחנה" התפרסמה רשימה לזכרו. על שמו של אהרון ושלושת חבריו שנפלו בפעולה בשרונה נקרא גם רחוב בקריה בתל-אביב במקום בו נפלו, הוא "רחוב הארבעה".

אלבום תמונות