דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

טוראי לקס יוסף ז"ל

Lex Joseph
בן מינה ומשה
נולד בגרמניה
ב-י"א סיוון תר"צ, 7/6/1930
יחידות: הגדוד החמישי - "שער הגיא"
נפל בקרב במיבצע יבוסי
ב-כ"ב ניסן תש"ח, 1/5/1948
מקום נפילה: ירושלים - קטמון
נקבר בקיבוץ קרית ענבים
בן 18 בנפלו

קורות חיים

לקס יוסף, בן משה ומינה, נולד ביום 7.6.1930 בהנובר אשר בגרמניה. ב-1936 עלה עם הוריו ארצה ונכנס לבית-הספר העממי "גאולה" בחיפה. בתקופה זו הצטרף לתנועת "הצופים" ובסיימו את בית-הספר העממי המשיך ללמוד בבית הספר המקצועי שליד הטכניון העברי. מסיבות שונות נאלץ ב-1946 להפסיק את לימודיו ועבר לעבודה במקצועו, במסגרות.
בד בבד עם עבודתו המשיך את השתלמותו בערבים ולא גרע דבר מעבודתו וממסירותו בתנועת הנוער כמדריך בה ומצא לו זמן גם לקיום תפקידו ב"הגנה".
מיד עם פרוץ מאורעות-הדמים, בדצמבר 1947, התיצב לשירות מלא ומאחר שעוד קודם לכן עבר קורס-סיירים מיוחד ב"הגנה", שימש כסייר בעמדות הקדמיות בחיפה. השתתף גם בפיצוץ המוסכים הערביים בחליסה ובפעולות הגמול בואדי-סאליב.
בסוף פברואר 1948 עבר לנען יחד עם חבריו בהכשרת הצופים ו'. שם הצטרפה ההכשרה כולה לגדוד החמישי של הפלמ"ח, ולקסי - כפי שכינוהו חבריו - עבר עם גדודו לחולדה והתחיל בליווי השיירות לירושלים. עם השיירה הגדולה האחרונה נשאר בירושלים והשתתף שם, בין השאר, בקרב על שייח'-ג'ראח. נפל ב-1.5.1948 בכיבוש קטמון. יחידתו נשלחה כתגבורת לאחד מגדודי הפלמ"ח, שנלחם אז לכיבוש השכונה, ומיד עם תחילת ההסתערות פגע כדור האויב בלבו.
ב-5.5.1948 הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בקרית-ענבים.

אלבום תמונות