דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

Private Yehuda Mordechai

Son of Hanna and Abraham
Born in Jerusalem
On 28/2/1928
In The Fourth Battalion
Killed In Battle in Operation “Yevusi"
On 23/4/1948
In: Nabi Samuel
Buried in kibbutz Kiryat Anavim
Was 20 years old

Photo Album

רשימות לזכרו

רשימות לזכרו

לזכרו - מאחיו

קשה להשלים עם העובדה שיותר לא אראה עוד את העלם יפה התואר ויפה המראה, אשר יקר לי מכל בחיים.
זוכר אני את הימים שעברו עליך. בדוחק חיית אך ידעת להסתדר. בימים עבדת ובלילות למדת. בעבודתך רכשת לך ידידים ומכירים רבים. נער נאמן ומסור היית לכל ולכן הכל אהבוך. הרבה שאיפות היו לך ואחת מהן - מדינה עצמאית. בשאיפתך זו נקרע מהלך חייך אשר לא אוכל להאמין בו ואינני מאמין בו כי לא אראה שוב את פניך היקרים.
אחי היקר, נוח בשלום על משכבך וינעמו לך רגבי האדמה. מרדכי היקר, תהא נשמתך צרורה בצרור החיים של גבורי האומה שמסרו את נפשם על מזבח העם וקדושת שחרור המולדת.
אחיך השכול, יהודה.

מידע נוסף נמצא בתא הנופל בחדר ההנצחה שבבית הפלמ"ח

רשימות לזכרו

לזכרו - מאמו

בין הקרבנות שהקריבו את היקר להם על שחרור המולדת והאומה יהי ברוך זכרו של מרדכי יהודה אשר נפל בקרב על נבי סמואל בהרי יהודה.
בני, מצאת את מנוחתך במקום ובעיר שנולדת בה. נגדע עץ מגן ביתי. נקטפת מאתנו בלא עת, תמיד קיווית לטוב, ואמרת לי "אמא, אל תדאגי, הכל יהיה בסדר ועוד תראי את עתידך המזהיר כנגד העבר שלך. ועתה קשה לי מאוד להשלים עם העובדה כי מרדכי שלי אינו עוד. אור עיני היית ונר כל משפחתך ועם נפלך כבה כוכבינו ודעך אורו. מרדכי לא נשכחך ולו גם לרגע קט. עוד חפציך, ספריך ובגדיך המאובקים מחכים לשובך. האמת הוא הדבר כי לא תשוב עוד?
הן יודעת אני את העבר אין להשיב, אך הלב כואב מאוד וזכור נזכרך לעד.
מרדכי היקר, לא אוכל מנות כל סגולותיך. עד כמה שאכתוב לא אגמור. שלום לעפרך. תהי נשמתך צרורה בצרור החיים עם כל נשמות גבורי האומה והמולדת.
אמך השכולה

מידע נוסף נמצא בתא הנופל בחדר ההנצחה שבבית הפלמ"ח

מפרי עטו