דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)

אביבי אהרון חביב ז"ל

בן חמדה ודוד
נולד בעפולה, ישראל
ב-7/11/1929
גוייס ב-9/1947
שרת בפלמ"ח
יחידות: הגדוד הראשון, פל' א', חטיבת יפתח, פל' ט'
בהכשרת יגור - "הגוברים"
תפקיד אחרון: לוחם
שוחרר ב-1949
נפטר ב-15/3/1991

קורות חיים

אהרון נולד ב-7 נובמבר 1929 בעפולה, כבנם של חמדה ודוד. בהיותו בן 9 נפטרה אחותו ממחלה קשה ולאחר מספר שנים בהיותו בן 13 נפטר גם אביו משיברון לב. לאחר מות האב שהיה מנהל החשבונות של קופת חולים מחוז צפון, עקרה המשפחה האם חמדה, אהרון ואחיו הצעיר סבינועם לקריית חיים המזרחית והאם החלה לעבוד כפקידה בקופת חולים  על מנת לפרנס את המשפחה. 
עם המעבר לקריית חיים ועל מנת להקל על כלכלת המשפחה , עבר אהרון ללמוד בפנימיית כפר הנוער בן שמן עד לגיוסו לפלמ"ח. אהרון התגייס לפלמ"ח ב-20 בספטמבר שנת 1947 לפלוגה ט' של הפלמ"ח בגליל העליון. במלחמת העצמאות שירת בחטיבת יפתח, הגדוד הראשון בהכשרת יגור. במהלך שירותו הצבאי הכיר את אישתו לעתיד אביבה לבית בוסיק שאף היא שירתה עימו בפלמ"ח. השניים נישאו ברמת גן והתגוררו בקריית חיים ולימים בקריית מוצקין.
עם סיום הפלמ"ח התגייס לצה"ל, עבר קורס חובשים, ושירת כחובש חטיבתי. במילואים שירת כחובש כנף 1 בחיל האוויר.
עם סיום שירותו הצבאי החל לעבוד בקופת חולים במחלקה לרפואה תעסוקתית במחוז חיפה. במהלך עבודתו זכה לשבחים רבים ואף בפרס קפלן על השתתפותו במחקר בנושא פרופסיוגרמה.
אהרון נפטר ב 15 מרץ 1991 לאחר מחלה קשה. השאיר אחריו אישה - אביבה , אח - סבינועם, בת - דורית ובן - דוד, חתן - אילן , כלה - מירית ונכדים.

מסר את הפרטים: הבן, דודי אביבי.


אלבום תמונות