דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

טוראי לפר יאיר ז"ל

בן פנינה ודוד
נולד בחדרה
ב-כ"ז תשרי תרצ"א, 19/10/1930
תפקיד: מכונאי
נפל בעת שירותו
ב-כ"ח תמוז תש"ח, 4/8/1948
מקום נפילה: בדרך לחדרה
נקבר בחדרה
בן 18 בנפלו

קורות חיים

בן דויד ופנינה. נולד ב-19 באוקטובר 1930 בחדרה.
מילדותו ניכרו בו סימני עצמאות ועוז-רוח. אהב את הטבע, החי והצומח - את המרחבים. משום כך לא יכול להסתגל למשטר ולמשמעת בבית-הספר וגם את לימודיו בבית-הספר המקצועי על שם מכס פיין לא סיים, הואיל ולא נטה אחר המקצוע שהשתלם בו.
עם הפסקת לימודיו יצא לחיפה ושם מצא מקומו וסיפוקו בעבודה בבית-המלאכה של "סולל-בונה", בו הוכנו שלדי מכוניות-השריון וכלי-נשק שונים. משפרצו הקרבות בארץ גויס לאימונים ונשלח לצפון. שם השתתף בפיצוץ גשרים, בשיירה ליחיעם, בהגנת להבות-הבשן ושבי-ציון.
השתתף גם, בפעולה ליד תמרה, בה נפצע קשה חברו הטוב ויאיר נשאו על שכמו עד שהביאו למקום מבטחים. מות חברו דיכא אותו מאד והוא נקשר אל אם-החבר והיה מרבה לבוא אליה ולנחמה. משהחלו הקרבות הקשים בנגב קסמו לו ערבותיו, ויאיר, שנתקבל לפלמ"ח, ירד לשם לאחר שהשתתף בהגנת להבות-הבשן שבגליל. הכל עשה מתוך מסירות ושלמות.
היה חבר ההכשרה המגויסת בנגבה. לחם בנגבה, ברוחמה ובניצנים. בקיבוץ דורות הנצור שימש מכונאי ומשנכווה קשה בהתפוצצות חבית בנזין, הוטס לתל-אביב ושם נרפא מפצעיו.
עם החלמתו נלקח במשורין לביתו אשר בחדרה, אך בדרך קרהו האסון: המכונית התהפכה ודרסה אותו ולאחר יסורים קשים במשך שעות אחדות, מת, ביום 4 באוגוסט 1948. למחרת היום נקבר בחדרה.

אלבום תמונות

מפרי עטו