דלג לתפריט הראשי (מקש קיצור n) דלג לתוכן הדף (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2)
ונזכור את כולם

טוראי לפר יאיר ז"ל

בן פנינה ודוד
נולד בחדרה
בכ"ז תשרי תרצ"א, 19/10/1930
תפקיד: מכונאי
נפל בעת שירותו
בכ"ח תמוז תש"ח, 4/8/1948
מקום נפילה: בדרך לחדרה
נקבר בחדרה
בן 18 בנפלו

קורות חיים

בן דויד ופנינה. נולד ב-19 באוקטובר 1930 בחדרה.
מילדותו ניכרו בו סימני עצמאות ועוז-רוח. אהב את הטבע, החי והצומח - את המרחבים. משום כך לא יכול להסתגל למשטר ולמשמעת בבית-הספר וגם את לימודיו בבית-הספר המקצועי על שם מכס פיין לא סיים, הואיל ולא נטה אחר המקצוע שהשתלם בו.
עם הפסקת לימודיו יצא לחיפה ושם מצא מקומו וסיפוקו בעבודה בבית-המלאכה של "סולל-בונה", בו הוכנו שלדי מכוניות-השריון וכלי-נשק שונים. משפרצו הקרבות בארץ גויס לאימונים ונשלח לצפון. שם השתתף בפיצוץ גשרים, בשיירה ליחיעם, בהגנת להבות-הבשן ושבי-ציון.
השתתף גם, בפעולה ליד תמרה, בה נפצע קשה חברו הטוב ויאיר נשאו על שכמו עד שהביאו למקום מבטחים. מות חברו דיכא אותו מאד והוא נקשר אל אם-החבר והיה מרבה לבוא אליה ולנחמה. משהחלו הקרבות הקשים בנגב קסמו לו ערבותיו, ויאיר, שנתקבל לפלמ"ח, ירד לשם לאחר שהשתתף בהגנת להבות-הבשן שבגליל. הכל עשה מתוך מסירות ושלמות.
היה חבר ההכשרה המגויסת בנגבה. לחם בנגבה, ברוחמה ובניצנים. בקיבוץ דורות הנצור שימש מכונאי ומשנכווה קשה בהתפוצצות חבית בנזין, הוטס לתל-אביב ושם נרפא מפצעיו.
עם החלמתו נלקח במשורין לביתו אשר בחדרה, אך בדרך קרהו האסון: המכונית התהפכה ודרסה אותו ולאחר יסורים קשים במשך שעות אחדות, מת, ביום 4 באוגוסט 1948. למחרת היום נקבר בחדרה.

אלבום תמונות

מפרי עטו